31 mai 2011

Nationala Romaniei de futsal in turneu in China

Echipa națională de futsal a României participă în perioada 30.05-06.06.2011 la un puternic turneu amical in China, alături de reprezentativele țării gazdă, Japoniei, Iranului și Braziliei.

Antrenorul "Sito" Rivera a selecționat următorii 13 jucători, dintre care 8 de la campioana City’us:
KLEIN Laszlo, Vlad IANCU - portari;
Florin MATEI, Robert LUPU, Cosmin GHERMAN, Gabriel MOLOMFĂLEAN, Dumitru Mimi STOICA, Gabriel DOBRE, Emil RĂDUCU, Florin IGNAT, Răzvan RADU, Marian ȘOTÂRCĂ și Tony SAFAR.
Meciurile echipei României se vor disputa pe 1 iunie (împotriva Chinei), 2 iunie (Iran), 3 iunie (Brazilia) și 5 iunie (Japonia).

City'Us aproape de titlul cu nr 2...

City’us Tîrgu-Mureş este la un singur pas de câştigarea celui de-al doilea titlu de campioană a României.
În primul joc al finalei, disputat la Galaţi, City’us s-a impus cu 7-6, după executarea loviturilor de departajare, în faţa gazdelor de la United.
După primele 40 de minute de joc, scorul era egal, 3-3, rezultatul păstrându-se şi după reprizele de prelungiri. La loviturile de departajare, gazdele au ratat 2 lovituri, iar tîrgumureşenii una singură.
Cele 6 goluri din timpul regulamentar au fost înscrise de: Dima (3, 7) şi Cojoc (18), respectiv Molomfălean (7), Gherman (21) şi Florin Matei (38).
De notat că, portarul brazilian Carlao, pe lângă cele 2 şuturi parate a şi transformat una dintre lovituri. Pentru City’us au transformat: Mimi Stoica, Carlao, Florin Matei şi Cristian Matei.

Meciul 2 va avea loc în Sala Sporturilor, din Tîrgu-Mureş, luni, 13 iunie, cu începere de la ora 20. În cazul unei noi victorii, City’us va câştiga titlul naţional.