18 nov. 2010

Liga 1: Chiajna - City'Us 5-6

City’us Tîrgu-Mureş a câştigat în această seară restanţa din etapa a V-a a Ligii 1 la futsal, 6-5 la Chiajna, în faţa celor de la Concordia.
   O victorie muncită, în faţa unei echipe de tineri, cu o evoluţie de apreciat. Dovadă şi scorul. După 2-0 la pauză pentru Concordia, gazdele au condus cu 3-0, 3-1 şi 4-2. A fost momentul în care, tîrgumureşenii şi-au adus aminte că sunt campionii la zi şi au punctat de 3 ori, răsturnând rezultatul.
    După o nouă egalitate, la 5, golul victoriei a venit cu 3 minute înainte de final. Un succes la limită, dar care aduce alte 3 puncte.
   Reuşitele au aparţinut lui Gherman, Mimi Stoica şi Ignat, toţi cu câte o dublă.
Pentru acest joc, antrenorul Sito Rivera a apelat la: Carlao, Klein – Gherman, Stoica, Radu, Ignat, Nicuşan, Philipe, Nuno Miguel şi Paulinho.