4 oct. 2010

Futsal,Liga 1 : Alexandria - City'Us 1-8 ...

Astă-seară, Universitatea Alexandria a pierdut cu 8-1 meciul din Liga I la futsal, împotriva campioanei naţionale Cityus Tg. Mureş. Meciul a început sub bune auspicii pentru cei din Alexandria, care au deschis scorul în minutul 3, după un contraatac finalizat de Matei. Prima repriză a fost foarte echilibrată, muresenii reuşind să egaleze în minutul 13. Momentul psihologic a fost minutul 19.40, atunci când City'Us a reuşit să înscrie al doilea gol, chiar înainte de pauză, intrând la cabine în avantaj. În partea a doua, oaspeţii s-au dezlănţuit, învingând până la urmă cu 8-1. City'Us a venit la Alexandria fara Florin Matei, Mimi Stoica, Lupu si Gherman, nefiind convocaţi, după turneul de UEFA Futsal Cup, de săptămâna trecută.